Jak każdy szanujący się DJ, dysponuję odpowiednim sprzętem, który dostosowuję do potrzeb klienta oraz wymogów sali.

dscf834020161002_004948


Konsola.

Konsola składa się z miksera oraz dwóch CD playerów, przechowywanych w przenośnej skrzyni.

konsola

Mikser jest to 'mózg' całego nagłośnienia; to do niego podłącza się kolumny, subwoofer, mikrofon oraz CD Playery. Posiadam mikser Behringer Pro mixer DJX 750.

CD Playery to, jak sama nazwa wskazuje, odtwarzacze CD, chociaż mają też możliwość odczytu utworów z USB pendrive, a także istnieje szansa podłączyć je pod laptop z oprogramowaniem typu Virtual DJ. Dzięki temu, że są dwa, istnieje możliwość przełączenia muzyki z jednego kanału na drugi, nie tracąc rytmu przy tańcu!


Nagłośnienie.

Bez prądu nie da się zagrać dobrej imprezy, podobnie jak bez odpowiednich głośników! Posiadam dwie sztuki kolumn aktywnych Mackie oraz subwoofer, który rozprowadza falę niskich tonów dźwięku po sali.

Kolumny oczywiście ustawione są na statywach!

stanow1

Kolejną niezbędną rzeczą do prowadzenia imprezy jest odpowiedni mikrofon. Posiadam bezprzewodowy mikrofon AKG, dzięki czemu mogę podejść do nawet najbardziej oddalonych na sali gości i umożliwić im wypowiedzieć życzenia czy zaśpiewać toast 🙂

k-3


Oświetlenie.

Kolejnym atutem DJ'a na wesele jest technologia oświetlenia. Podczas gdy zespoły skupiają się na grze instrumentów i możliwie najlepszym wykonaniu utworów, DJ dba o to, by impreza miała niepowtarzalny nastrój. Dlatego też oświetlenie sceny i sali, a także odpowiedni dobór laserów i świateł rysujących ma kluczowe znaczenie w tworzeniu atmosfery!

Przede wszystkim oświetlam parawan i scenę za sobą przy pomocy tzw. LED PARów, czyli świateł LEDowych, które łączy się ze sobą szeregowo za pomocą zasilaczy i można przeciągnąć je wzdłuż ściany, dając taki efekt:

Oczywiście, wspaniałą atmosferę do tańca tworzą światła dynamiczne. Posiadam dwie ruchome głowy Light4Me Moving Spot, które ustawiam na konstrukcjach aluminiowych, co jest podstawowym elementem sceny współczesnego DJ'a.

ja

Ruchome głowy sterowane są z oprogramowania DMX, gdzie ustawia się odpowiednie programy poruszania się świateł. Samodzielnie zaprogramowałem wiele różnych konfiguracji, szybkich i wolnych, w różnych wzorach GOBO i kolorach.

Posiadam również laser American DJ MICRO GOBO II

Światło z czujnikiem ruchu Vertigo Hex LED:

Oraz wytwornicę dymu American DJ Fog Fury 1000:


Przykładową moją imprezę możecie zobaczyć na tym filmie: